Špeciálna akcia

Dnešná zľava -30%

Cena online

Rozmýšľate, čím vyzbrojiť vaše okná proti neželaným slnečným lúčom či zvedavým pohľadom z okolia? Ideálnym riešením sú vonkajšie žalúzie a rolety. Ktorý tieniaci systém je však pre vás vhodnejší? Na jednotlivé charakteristiky si posvietime v našom článku.

Aký účel by mala spĺňať vaša tieniaca technika?

Vonkajšie žalúzie a rolety sú výborným riešením v otázkach tieniacej problematiky vášho domova. Oba tieto systémy však majú svoje špecifické vlastnosti a každý z nich tak zabezpečuje užívateľský komfort v inej rovine. Rozhodnutie, či vaše okná vyšperkujete roletami alebo žalúziami, by preto malo podliehať primárnemu cieľu, ktorý chcete tieniacou technikou dosiahnuť. Dôležité je teda ujasniť si, či chcete eliminovať slnečné lúče, regulovať množstvo prenikajúceho svetla, zabrániť cudzím pohľadom zvonku, zabezpečiť ochranu pred zlodejmi, poveternostnými vplyvmi, ochrániť váš domov pred vonkajším hlukom, resp. ušetriť energiu vašej domácnosti…

 

Vonkajšie žalúzie a rolety – aké sú hlavné výhody?

Základným princípom roliet i žalúzií je tienenie. Oba systémy veľmi efektne zabraňujú prechodu agresívnych lúčov do vášho domu či bytu, čím výrazne ušetríte na klimatizácii. V zime naopak prispejú k úspore nákladov na vykurovanie. Rozdiel však možno badať v regulovaní svetla. Kým rolety sa vám postarajú o absolútnu tmu, žalúzie môžete natáčať podľa potrieb a regulovať tak množstvo prichádzajúceho svetla. Regulácia svetelnosti pri roletách nie je možná. Rolety však tento svoj jemný nedostatok kompenzujú inými benefitmi. Ich konštrukcia je v porovnaní so žalúziami omnoho odolnejšia voči poveternostným vplyvom (napr. silnému vetru), lepšie vás ochránia pred zlodejmi a zabezpečia vám ideálnu protihlukovú izoláciu.

Bezplatná a nezáväzná ponuka online

Chcem ponuku

Posvieťte si na ideálnu tieniacu techniku

Ďalší rozdiel možno pocítiť aj vo využití jednotlivých systémov. Žalúzie vizuálne pôsobia o čosi modernejšie, vídame ich najmä na novostavbách. Rolety sa zas častejšie objavujú pri rekonštrukciách. Nemusí to však byť pravidlom – dôležité sú Vaše preferencie. Oba systémy možno ovládať manuálne, motorom s vypínačom, prípadne motorom na diaľkový ovládač. Rolety i žalúzie sa vyznačujú aj veľkou dizajnovou variabilitou. Široké spektrum RAL farieb a štruktúr vám umožní zladiť rolety i žalúzie s dekorom vašich okien, dverí, či fasády. Dosiahnete tak nielen skvelé funkčné vlastnosti, ktoré ochránia váš domov pred nežiaducimi vplyvmi, ale aj atraktívny vzhľad. Použitím vysokokvalitného materiálu sa bude vaša tieniaca technika v podobe roliet či vonkajších žalúzií tešiť dlhodobej životnosti a vy si tak budete môcť užívať dokonalý komfort bývania.

Prezrite si širokú ponuku našej tieniacej techniky v špičkovej kvalite a vyberte si tú najvhodnejšiu pre vás.
Neváhajte nás kontaktovať a radi vám s výberom pomôžeme.