Špeciálna akcia

Akcia trvá do 31.05.2024

Cena online

Steny vášho domova dokážu zvedavému okoliu odhaliť váš štýl, k čomu veľmi dokážu prispieť aj nové okná. Najmä ak sú farby vonkajších plôch zladené aj s okennými rámami. Poradíme vám, ako si vybrať tú správnu kombináciu. Naše postrehy môžete využiť aj pri návrhu na plastové dvere.

Plánujete si kúpiť nové okná a neviete, aký rám zvoliť? V našom článku sa dozviete, čím sa plastové okná odlišujú od hliníkových a ktoré sú pre váš domov lepšou voľbou.

Čo si pri výbere okien všímať ako prvé?

Základnú otázku, ktorú by ste si mali pri výbere pre vaše nové okná mali položiť je, čo od okien očakávate. Každý typ okenného rámu totiž disponuje inými úžitkovými a dizajnovými vlastnosťami, ktoré sa následne premietajú aj do úrovne cenových hladín. Mali by ste preto nájsť rozumný kompromis medzi vašimi funkčnými požiadavkami a investičným zámerom. Cena však nie je jediným faktorom, ktorý by mal ovplyvňovať vaše rozhodnutie. Dôležitým ukazovateľom je samozrejme aj kvalita daného produktu. Všímajte si najmä tepelné a zvukové izolačné vlastnosti, ktoré majú výrazný vplyv na celkovú kvalitu a užívateľský komfort.

Plastové okná

Plastové okná sú v našich končinách takpovediac štandardom. Pre svoj ideálny pomer kvality a ceny sa stali súčasťou väčšiny slovenských domácností. Vysoký dopyt sa odráža aj v rôznorodej ponuke, ktorá je častokrát v rámci konkurenčného boja cenovo poddimenzovaná. Dôraz preto treba klásť nielen na výhodnú cenu, ale aj na kvalitu jednotlivých produktov. Okná totiž nie sú topánky, ktoré po sezóne poľahky nahradíte novými. Staviť na kvalitu sa preto skutočne oplatí. Viete, že kvalitné plastové okná majú priemernú životnosť 35 až 50 rokov? Pri výbere si preto všímajte nasledovné ukazovatele:

  • priepustnosť tepla
  • možnosti tesnenia
  • počet skiel
  • stavebnú hĺbku

Podľa najnovších noriem pre novostavby by malo plastové okno disponovať stavebnou hĺbkou 85 mm a trojitým zasklením.

Vaše okná namontujeme za vás

Kontaktujte nás

Hliníkové okná

Hliníkové rámy sú ideálnou voľbou pre veľkoplošné okná. Úzky profil rámu pôsobí mimoriadne esteticky a podporuje efekt vyššej svetelnosti bez dizajnovo rušivých vplyvov. Oproti plastovým rámom sú hliníkové rámy tvarovo stabilnejšie a odolnejšie voči deformáciám, čo okná predurčuje k vskutku vysokej životnosti, a to až 80 – 100 rokov. Všetky tieto benefity sa logicky odzrkadlia aj na cene, ktorá býva štandardne vyššia než u okien plastových.

Kombinované okná

Výborným kompromisom medzi cenovou dostupnosťou plastových okien a úžitkovo-dizajnovými vlastnosťami hliníka, je ich kombinácia. Ak si zvolíte plastový profil okna a doplníte ho o hliníkový exteriérový kryt, zabijete takpovediac dve muchy jednou ranou. Vonkajší kryt z hliníka zabezpečí oknám nielen vyššiu odolnosť voči poveternostným vplyvom, ale aj luxusný, dizajnový vzhľad, ktorý môžete vášmu vkusu ušiť na mieru. Hliník totiž možno vyšperkovať rôznymi povrchovými úpravami z laminátu, či RAL farbami a dizajnovo ho tak prispôsobiť fasáde, či streche vášho domu.

Prezrite si ponuku našich plastových a hliníkových okien, ktoré sú zárukou najvyššej kvality, spoľahlivej montáže a primeranej ceny.
Neváhajte nás kontaktovať a radi vám s výberom pomôžeme. Prípadne si u nás môžete veľmi rýchlo a jednoducho urobiť nezáväznú cenovú ponuku ONLINE – bezplatne 🙂