Špeciálna akcia

Dnešná zľava -30%

Cena online

Výber vchodových dverí je dôležitým rozhodnutím, ktoré ovplyvní bezpečnosť, energetickú účinnosť a estetiku vášho domova. V tomto článku sa pozrieme na rôzne typy vchodových dverí - plastové, hliníkové, drevené a dvere z kombinovaných materiálov. Poradíme vám, na čo sa zamerať pri výbere dverí, aby ste našli tie najvhodnejšie pre váš domov a zaručili si tak spokojnosť na dlhé roky.

Vstúpte do sveta dverí

Vchodové dvere sú zväčša jednokrídlové a ich štandardné rozmery sú definované minimálnou šírkou 900 mm a optimálnou výškou 2 100 mm. Ojedinelými však nie sú ani dvere s výškou 2 400 mm. Konkrétne rozmery samozrejme závisia od presnej výmery otvorov vášho domu a zárubní. Väčšina vchodových dverí má sendvičovú konštrukciu, ktorá pozostáva z rámu s kovovou výstužou, z tepelnej izolácie a vonkajšieho plášťa. Ideálne je, ak plášť, resp. materiál dverí, korešponduje s materiálom okien a spoločne tak vytvoria jeden harmonický celok. Súčasný trh je vskutku pestrý a dokáže uspokojiť potreby aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Je preto len na vás, akému typu materiálu dáte zelenú – ulahodí vám plast, hliník, či drevo?

dvere

Plastové dvere

Z hľadiska vyváženého pomeru kvality a ceny vedie v rebríčku materiálov jednoznačne plast. Pri tomto type materiálu však treba dbať na špičkovú kvalitu od overeného dodávateľa, ktorá bude zárukou výborných izolačných vlastností a tvarovej stálosti. Nespornou výhodou plastových dverí je aj ich ľahká údržba a široký výber dekórov (napr. v súčasnosti už veľmi realistické prevedenie dreva, či hliníka). Plastové dvere tak potešia nielen vašu peňaženku, ale aj váš jedinečný vkus.

Hliníkové dvere

Hliník ako materiál vchodových dverí je z hľadiska odolnosti takpovediac stávkou na istotu. Tvarová stálosť tohto materiálu je predpokladom dlhodobej životnosti a vysokého užívateľského komfortu. Je mimoriadne odolný proti poškodeniu povrchu, či rôznym deformáciám, pričom si vyžaduje minimálnu starostlivosť. Hliníkové vchodové dvere sa tiež vyznačujú veľmi dobrými tepelno-izolačnými vlastnosťami, ktoré sa však jemne premietnu aj do cenových hladín jednotlivých produktov.

Bezplatná a nezáväzná ponuka online

Chcem ponuku

Drevené dvere

Drevo je azda najtradičnejším materiálom, ktorý nám ponúka sama matka príroda. Pôsobí útulne a esteticky, avšak treba myslieť na to, že je to takpovediac živý materiál. Z tohto titulu si bude vyžadovať zvýšenú starostlivosť, ktorú možno pocítiť aj na vašej peňaženke. Dvere z masívu sú preto voľbou najmä pre náročného zákazníka, ktorý inklinuje k rustikálnemu štýlu a nebojí sa finančnej či časovej investície.

Kombinované dvere

Ak patríte k ľuďom, ktorí neradi robia kompromisy, môžete staviť na kombináciu dvoch materiálov súčasne. Napríklad si môžete zvoliť vonkajší plášť z hliníka, ktorý vám zabezpečí najvyššiu možnú odolnosť voči poškodeniu, či vlámaniu a z vnútornej, interiérovej strany, napr. plast, ktorý bude prívetivejší k vašej peňaženke a podporí útulnosť vášho domova.

Otvorte dvere dennému svetlu

dvere

 

Ďalšou otázkou, ktorá vyvstane pri výbere dverí, je možné presklenie. Správnu odpoveď vám poskytne samozrejme váš osobný vkus, avšak treba konštatovať, že aspoň jemné presklenie je na vchodových dverách veľmi odporúčané. Poskytne vám totiž prísun denného svetla do vnútorného priestoru chodby a takisto vizuálny kontakt s exteriérom. Pokiaľ sa obávate straty súkromia, či bezpečnosti, môžete zostať pokojní. Stačí, ak si zvolíte nepriehľadnú sklenenú výplň z bezpečnostného a izolačného trojskla.

Pri výbere vhodných vchodových dverí je určujúcim faktorom nielen samotný dizajn, ale najmä bezpečnosť. Prezrite si ponuku našich vysokokvalitných vchodových dverí a doprajte vašej rodine pocit komfortu a bezpečia.

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať a my vám radi poradíme. Typy vchodových dverí z našej ponuky nájdete v sekcii Produktov. V prípade záujmu si na našom webe viete bezplatne, jednoducho a rýchlo zobraziť Cenu online alebo nás môžete kontaktovať prostredníctvom našej sekcie Kontakty.